Massaaž
Mee- ja mudamassaaž
Protseduuri läbiviimiseks on vaja katteloori ja kilet. Mesi ja ravimuda on soovitav soojendada 40...50 C. Sellel temperatuuril muutub ka suhkrustatud mesi vedelaks.
Mee kasutamise eesmärkideks on:
- omab toniseerivat- ja ravitoimet
- transpordib ravimuda toimeained sügavamale kehapinda
- kleebib katteloori keha külge
Soojendatud mesi kanda keha pinnale pintsliga, asetada sobiv tükk kaitseloori, millele kanda kiht ravimuda. See kaetakse kilega. Kile peale asetatakse tekk või paksem froteelina. Vajadusel ka veel soojenduskott. Mõõdukal temperatuuril ( 35...40 C) toimuva protseduuri kestvus on 20...25 minutit. Mesi imendub täielikult, ravimuda jäägid on kile ning katteloori küljes ja need eemaldatakse. Enne massaaži alustamist puhastada nahk niiske salvrätikuga.
Massaaž ravimudaga
Kui patsiendile on teostatud eelpoolmainitud üldine mudamähise protseduur siis soovitatakse sellele lisaks massaaži. Ravimudaprotseduur ja sellele vahetult järgnev massaaž annavad koosmõjuna eriti hea tulemuse. Mudaprotseduur soojendab kehapinna üles ning lihased ja nahk on massažiks ette valmistatud, soojad ning pehmed. Massaži tulemusel imenduvad muda toimeained sügavamale kehasse.